Urna Kina blå emaljfärg

475274

URNA med lock, porslin, Kina, 1900-tal, blå emaljfärg, med Shou-tecken, höjd ca 23 cm

Krackelyr

Orientaliskt, Porslin

Urna Kina blå emaljfärg

Budhistorik (5 bud)
3385703
3385671
3385670
700
3385626
3376776

Slutpris SEK:
111 EUR, 126 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.