Sven X:et Erixsion litografi

475243

SVEN X:ET ERIXSON (1899-1970), "Fotboll", 1948, otydligt signerad, provtryck, litografi, ca 37x52 cm

MOTIV: Inspirerad av Ivar Lo-Johanssons stridsskrift "Jag tvivlar på idrotten" gjorde X:et litografin Fotboll

Med dedikation

Fack 30

Sven X:et Erixsion litografi
Budhistorik (13 bud)
3383233
3382593
1 400
3380524
1 300
3382591
3380524

Slutpris SEK:
151 EUR, 172 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.