Design Lisa Larson för Gustavsberg Sommar

475210

LISA LARSON, 4 st, glaserat stengods, Gustavsberg Lusthus signerad och daterad -96, isbjörnar ur serien "Lill-Skasen", Sparbössa ur serien "Sträng", höjd ca 10-20 cm

Keramik/Porslin, Design, Specialauktion

Budhistorik (17 bud)
3387040
1 300
3386803
3386624
3386624
900
3385995
850

Slutpris SEK:
1 300
131 EUR, 149 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.