Fåtöljer i tjugotalsklassicism

475195

FÅTÖLJER, 1 par, 1920/30-tal, tjugotalsklassicism, mahogny, skuren dekor, sitthöjd ca 45 cm

PROVENIENS: Villa Pauli, Djursholm

Slitage, smärre fläck, senare klädsel, kompletterade plattor under sits, en platts delvis lös.

Möbler, Fåtöljer

Rum 20

Budhistorik (18 bud)
3394635
3394692
3394635
3394691
950
3394635
900

Slutpris SEK:
115 EUR, 135 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.