Fåtöljer i tjugotalsklassicism

475195

FÅTÖLJER, 1 par, 1920/30-tal, tjugotalsklassicism, mahogny, skuren dekor, sitthöjd ca 45 cm

PROVENIENS: Villa Pauli, Djursholm

Slitage, smärre fläck, senare klädsel, kompletterade plattor under sits, en platts delvis lös.

Möbler, Fåtöljer

Rum 20

Budhistorik (18 bud)
3394635
3394692
3394635
3394691
950
3394635
900

Slutpris SEK:
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 710 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer