Gustav Börtner gouache

475176

GUSTAV BÖRTNER (1905-85): Fjällandskap, signerad Börtner 58, bergslandskap i höstfärger, signerad och daterad 58, gouache på papper, ca 49x63 cm

Reva i övre högra hörnet

Konst, Äldre måleri

Fack 8

Gustav Börtner gouache

Budhistorik (4 bud)

3394546
450
3393811
3393657
3391917

Slutpris SEK:
450
45 EUR, 51 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.