Gustav Börtner gouache

475176

GUSTAV BÖRTNER (1905-85): Fjällandskap, signerad Börtner 58, bergslandskap i höstfärger, signerad och daterad 58, gouache på papper, ca 49x63 cm

Reva i övre högra hörnet

Konst, Äldre måleri

Fack 8

Gustav Börtner gouache

Budhistorik (4 bud)

3394546
450
3393811
3393657
3391917

Slutpris SEK:
450
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 420 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer