Emile Zoir akvarell

475165

EMILE ZOIR (1861-1936), motiv med båtar och hus, signerad med fullt namn, akvarell, papprets mått ca 54 x 76 cm

Lagad reva nära signaturen, mindre nagg i kanterna.

Konst, Äldre måleri

Fack 35

Emile Zoir akvarell
Budhistorik (9 bud)
3395395
1 300
3393205
3395394
3393205
3394683

Slutpris SEK:
1 300
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 420 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer