Skålar samt skålfat Kina 1800-tal

475131

SKÅLAR 3 st, SKÅLFAT, 4 dlr, porslin, Kina, 1800-tal, bl a dekor i underglasyrblått, största skålens mått ca 25,5, 19x6 cm

Nagg och enstaka spricka

Orientaliskt, Porslin

Budhistorik (9 bud)
3386565
700
3386572
650
3386565
600
3386571
550
3386565
500

Slutpris SEK:
700
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer