Silverbestick

475103

BESTICK, 16 dlr, silver, bestående av: 6 bordsgafflar, bordssked, 2+1 matskedar, matgaffel, 3+1 teskedar, strösked, varierande modeller och tillverkare, bl a engelsk snäck och gammal fransk, A Lundqvist och Gustaf Möllenborg, mestadels 1800-tal, längd ca 14-22 cm, vikt ca 683 g

Ägarmärkningar, gravyr, en sked med skada, strösked med lagning

Silver

Silverbestick

Budhistorik (3 bud)

3384740
1 800
3384296
1 700
3379724

Slutpris SEK:
1 800
181 EUR, 206 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.