Collier odlade saltvattenspärlor

475091

COLLIER, doserat, odlade saltvattenspärlor ca 4-9 mm, crèmefärgade, med aprikosfärgad underton, god lyster, fåtal pärlor med svag orient, kistlås, 14 k guld, dekor med emalj samt rosenslipade diamanter totalt ca 0,03 ct, längd ca 44 cm

Bruksslitage, mindre skador på nacre samt emalj, naturliga tillväxtmärken

Guld/Smycken

Budhistorik (1 bud)

3394843
2017-07-30 14:21:58
500

2017-07-30 kl 15:30
Slutpris SEK:
500
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 130 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer