Collier odlade saltvattenspärlor

475091

COLLIER, doserat, odlade saltvattenspärlor ca 4-9 mm, crèmefärgade, med aprikosfärgad underton, god lyster, fåtal pärlor med svag orient, kistlås, 14 k guld, dekor med emalj samt rosenslipade diamanter totalt ca 0,03 ct, längd ca 44 cm

Bruksslitage, mindre skador på nacre samt emalj, naturliga tillväxtmärken

Guld/Smycken

Budhistorik (1 bud)

3394843
2017-07-30 14:21:58
500

2017-07-30 kl 15:30
Slutpris SEK:
500
50 EUR, 57 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.