Vicke Lindstrand Orrefors vas

475050

VICKE LINDSTRAND, vas, glas, Orrefors, graverad och slipad dekor av pojke som blåser såpbubblor, signerad Orrefors Lindstrand 1382 A2. KR (gravör Karl Rössler), höjd ca 17,5 cm

Mindre nagg vid mynning

Glas, Konstglas

Vicke Lindstrand Orrefors vas

Budhistorik (10 bud)
3378439
750
3385077
700
3378439
650
3385006
600
3378439
550

Slutpris SEK:
750
76 EUR, 86 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.