Berndt Friberg skål harpälsglasyr

474995

BERNDT FRIBERG, skål, Gustavsberg, stengods med harpälsglasyr, signerad med studiohanden och årtalsbokstav G, höjd ca 9, diameter 32 cm

Ett par micronagg vid fotring, bruksslitage

Keramik/Porslin, Design

Monter 5

Budhistorik (10 bud)
3385226
2 400
3385222
3385221
3380793
1 900
3380339

Slutpris SEK:
2 400
242 EUR, 275 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.