Glasservis Kosta Odelberg Junior

474992

KOSTA, "Odelberg Junior", glasservis, 26 dlr, 1900-tal, slipad och graverad dekor av fasetter och romber samt förgylld dekor, bestående av: 2 vinglas, 6 selterglas, 4+5+6 starkvinsglas, 2 whisky, karaff med propp

Medföljande: 4 vinglas med mindre/ otydlig fotnagg, 3 vinglas med fotnaggm 1+2 starkvinsglas med fotnagg, 1+2 starkvinsglas med kantnagg

Glas, Servisglas

Budhistorik (3 bud)

3382780
3 200
3377352
3376073

Slutpris SEK:
3 200
322 EUR, 366 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.