Johannes Andersen soffa 1960-tal

474924

JOHANNES ANDERSEN, soffa "Hollywood", Trensum formgivningsår 1962, stomme i ek, klädd paisley textil, brickmärkt Trensum, längd ca 226, sitthöjd ca 42,5 cm

Bruksslitage

Möbler, Soffor, Design

Budhistorik (12 bud)
3383986
7 400
3383864
7 200
3383224
7 000
3383863
6 800
3383224
6 600

Slutpris SEK:
7 400
745 EUR, 847 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.