Design Inger Persson Rörstrand Sommar

474880

INGER PERSSON, relief, vas, ljusstake, Rörstrand, 1970-tal, stengods, delvis glaserade i brunt, relief med dekor av vikingar, reliefen märkt Rörstrand Sweden IP Ateljé, de övriga monogramsignerad, höjd ca 11,5-18 cm, skålfat, signerat MH, glaserat stengods, handmålad dekor, diameter ca 31 cm, medföljande vas i stengods, Gustavsberg, höjd ca 12 cm

Keramik/Porslin, Design, Specialauktion

Rum 1

Budhistorik (3 bud)

3383041
3378588
3378588

Slutpris SEK:
40 EUR, 46 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.