Lockurna Kina sommar

474876

LOCKURNA, porslin, Kina, 1800-tal, dekor i blått av pioner, insekter och fåglar, höjd ca 32 cm

Tillverkningsdefekt, invändigt med mynningsnagg, glasyrdefekt

Orientaliskt, Porslin, Specialauktion

Lockurna Kina sommar

Budhistorik (4 bud)

3382293
3376986
3382292
3376986

Slutpris SEK:
121 EUR, 137 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.