Spegel gustaviansk stil,

474852

SPEGEL, 1700-tal, gustaviansk, förgylld, skuren dekor och pastellage, krönet med infälld gipsmedaljong, ca 140x56 cm

Kröndel med spricka, senare förgyllning, senare kröndel och glas

Speglar

Rum 5

Spegel gustaviansk stil,

Budhistorik (22 bud)
3383762
7 000
3383768
7 000
3383762
6 800
3383759
6 600
3383753
6 400

Slutpris SEK:
7 000
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 420 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer