Sälbössa

474837

SÄLBÖSSA, 1800-tal, med slaglås, räfflad pipa, kaliber ca 13 mm, sikte med bländskydd, lagningar i plåt runt låset, kolvlåda, längd ca 146 cm, stöd i trä medföljer

Vapen/Medaljer

Sälbössa

Budhistorik (7 bud)
3382669
3382275
2 400
3380324
3380323
3377860

Slutpris SEK:
403 EUR, 458 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.