Arkitektbord 17/1800-tal England

474830

ARKITEKTBORD, 17/1800-tal, England, valnöt samt valnötsfanér, beslag samt hjultrissor i mässing, invändigt med lådor och fack, ställbar skrivskiva, ljusbricka i mässing, höjd ca 74, 60x90 cm

Skador och slitage, en ljusbricka saknas, lösa delar, nyckel saknas

Möbler, Skåp, byråer

Budhistorik (20 bud)
3382726
3381918
2 800
3375157
2 600
3381917
2 400
3375157

Slutpris SEK:
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 420 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer