Bordsur krom sekelskiftet

474828

BORDSUR, 1900-talets början, "Flashlight-Electric Alarm Clock", patenterad 1910 Darche Mfg.Co Chicago, förkromad, höjd ca 20, 32x15 cm

Sav garanterar inte funktionen, slitage

Klockor/Ur

Bordsur krom sekelskiftet

Budhistorik (16 bud)
3383836
1 600
3379963
3383835
3379963
3379912

Slutpris SEK:
1 600
161 EUR, 183 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.