Bordsur krom sekelskiftet

474828

BORDSUR, 1900-talets början, "Flashlight-Electric Alarm Clock", patenterad 1910 Darche Mfg.Co Chicago, förkromad, höjd ca 20, 32x15 cm

Sav garanterar inte funktionen, slitage

Klockor/Ur

Bordsur krom sekelskiftet

Budhistorik (16 bud)
3383836
1 600
3379963
3383835
3379963
3379912

Slutpris SEK:
1 600
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer