Karmstolar gustavianska

474818

KARMSTOLAR, 1800-talets första del, gustavianska, träskuren dekor, krön med skulpterad ros, stoppad textilklädsel på sits, rygg och armlän, sitthöjd ca 44 cm

Renoverade och kompletterade, slitage, klädsel med kraftigt slitage, ett armlän avbrutet

Möbler, Stolar

Rum 5

Karmstolar gustavianska

Budhistorik (37 bud)
3382800
16 500
3382798
16 000
3382793
15 500
3382788
15 000
3382785
14 500

Slutpris SEK:
16 500
1 581 EUR, 1 856 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.