Glas Finland Sommar

474759

IITTALA, 4 st, glas, etikettmärkta, bl a Timo Sarpaneva -3857? blåst i förkolnad träform, PERTTI SANTALAHTI, skål på fot, Humppila, gröntonad glasmassa, signerad och etikettmärkt, höjd ca 14,5 cm, NIEMI, vas,organisk form, signerad J. Niemi Nuutajärvi Notsjö -61, höjd 8,5, ARABIA, karaff, etikettmärkt, bärnstensfärgat glas, höjd ca 19 cm

mörkgrön Iittalavas med kantnagg

Glas, Konstglas, Design, Specialauktion

Rum 1

Glas Finland Sommar

Budhistorik (1 bud)

3378581
2017-07-17 16:23:22

2017-07-24 kl 15:18
Slutpris SEK:
30 EUR, 34 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.