Glas Finland Sommar

474759

IITTALA, 4 st, glas, etikettmärkta, bl a Timo Sarpaneva -3857? blåst i förkolnad träform, PERTTI SANTALAHTI, skål på fot, Humppila, gröntonad glasmassa, signerad och etikettmärkt, höjd ca 14,5 cm, NIEMI, vas,organisk form, signerad J. Niemi Nuutajärvi Notsjö -61, höjd 8,5, ARABIA, karaff, etikettmärkt, bärnstensfärgat glas, höjd ca 19 cm

mörkgrön Iittalavas med kantnagg

Glas, Konstglas, Design, Specialauktion

Rum 1

Glas Finland Sommar

Budhistorik (1 bud)

3378581
2017-07-17 16:23:22

2017-07-24 kl 15:18
Slutpris SEK:
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer