Ljuskrona

474738

LJUSKRONA, 1900-talets första hälft, rokokostil, bronserad stomme i mässing, 9 ljusarmar, stomme höjd ca 71, diameter 60 cm

Bruksslitage, ljushållare med skador och behov av översyn

Belysning, Ljuskronor

Rum 15

Ljuskrona

Budhistorik (5 bud)
3382285
3382026
700
3379302
3376352
3376349

Slutpris SEK:
101 EUR, 114 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.