Design Arne Jacobsen Sjuan

474716

ARNE JACOBSEN, "Sjuan", stolar, 2 st, grönlackerade, Danmark, benställning i krom, märkta "made in Denmark by Fritz Hansen", 1971", sitthöjd ca 42 cm

Slitage, repor

Möbler, Stolar

Rum 4

Design Arne Jacobsen Sjuan

Budhistorik (5 bud)
3382431
1 900
3381689
1 800
3379941
3379529
3374292
500

Slutpris SEK:
1 900
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 420 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer