Hiroshige träsnitt

474703

ANDO HIROSHIGE (1797-1858), (2), 1800-tal, bl.a. Oiso ur Tokaido/Gyosho, färgträsnitt, ca 20x32cm vardera, oramade

1 uppfodrad, 1 med förstärkt baksida, fläckar, lagningar

Orientaliskt, Konst, Konst, Grafik

Hiroshige träsnitt

Budhistorik (6 bud)
3391776
650
3391774
600
3391715
550
3391384
500
3391380

Slutpris SEK:
650
65 EUR, 74 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.