Japanska träsnitt

474697

JAPANSKA TRÄSNITT, (4), 1800-tal, figurscener, bl.a. ur Chushingura, färgträsnitt, ca 20x27-22x31cm, oramade

2 uppfodrad, 2 uppklistrade övre marginalen, lagningar, fläckar

Orientaliskt, Konst, Konst, Grafik

Monter 24

Japanska träsnitt

Budhistorik (3 bud)

3389265
500
3389264
450
3389263

Slutpris SEK:
500
50 EUR, 57 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.