Japanska träsnitt

474696

JAPANSKA TRÄSNITT, (3), 1800/1900-tal, procession, textiltillverkare, sånguppträdande (tillskrivet Hanabuso Itcho, 1900-talstryck), en ca 21x17-21x34cm, oramade

2 uppfodrade, 2 med pappersdubblering, alla uppklistrade i övre marginalen, lagningar, fläckar 1.000

Orientaliskt, Konst, Konst, Grafik

Visas på begäran

Japanska träsnitt

Budhistorik (2 bud)

3391642
500
3383365

Slutpris SEK:
500
50 EUR, 57 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.