Alexandre Calame akvarell

474692

ALEXANDRE CALAME (1810-1864): templet i Paestum, signerad, akvarell ca 11x21 cm

Baksidan på ramen bär påskrift på franska.

Konst, Äldre måleri

Monter 14

Alexandre Calame akvarell

Budhistorik (22 bud)
3382544
5 400
3382552
5 200
3382544
5 000
3382548
4 800
3382544
4 600

Slutpris SEK:
5 400
517 EUR, 608 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 200 kr.