Ljuskrona gustaviansk stil

474617

LJUSKRONA, tidigt 1900-tal, gustaviansk stil, förgylld stomme behängd med prismor, 6 ljusarmar för stearinljus samt centralt elektrifierad, höjd ca 90, diameter 50 cm

Bruksslitage, smärre nagg, enstaka prismor saknas, behov av översyn av prismornas upphängning

Belysning, Ljuskronor

Rum 15

Ljuskrona gustaviansk stil

Budhistorik (8 bud)
3381099
3 800
3377924
3 600
3381098
3 600
3377924
3 400
3372174
3 200

Slutpris SEK:
3 800
383 EUR, 435 USD
Utropspris SEK:
5 000