Hästekipage möjligen Gemla

474551

HÄST OCH VAGN, 1920-30-tal, möjligen Gemla, bemålat, delvis skulpterat trä, seldon i läder, total längd ca 70 cm

Smärre/obetydliga skador, vagnen med spricka

Diverse, Leksaker

Monter 8

Hästekipage möjligen Gemla

Budhistorik (9 bud)
3379805
3380977
3379805
3379274
850
3376127

Slutpris SEK:
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer