Thure Wallner oljemålning

474545

THURE WALLNER (1888-1965): Vildsvin i skogsbryn, signerad Th. Wallner, olja på duk, ca 103x116 cm
PROVENIENS: Bengt Hjerpe, elev hos Thure Wallner

Rum 21

Thure Wallner oljemålning

Budhistorik (14 bud)
3387908
3387892
3387889
1 400
3387888
1 300
3387886

Slutpris SEK:
404 EUR, 479 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.