Endre Nemes emaljverk sommar

474493

ENDRE NEMES (1909-1985): Komposition, signerad och daterad Endre Nemes 1961, polykrom emalj på plåt, bestående av 16 objekt, totalmått ca 244x488 cm, stålställning för upphängning medföljer

Nagg kan förekomma

Konst, Modernt måleri, Design, Specialauktion

Rum 6

Endre Nemes emaljverk sommar

Budhistorik (15 bud)
3376836
35 000
3376835
32 000
3375017
30 000
3374711
25 000
3374642
20 000

Slutpris SEK:
35 000
3 574 EUR, 4 148 USD
Utropspris SEK:
100 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 710 kr.