Andersson & Johansson Höganäs golvvas

474490

ANDERSSON & JOHANSSON, golvvas, bemålat lergods, Höganäs, 1900-talets första hälft, orientalisk dekor, troligen Mette Doller (dekor), signerad AJ HÖGANÄS EI 943 (drejare Erik Ivarsson) HANDMADE in Sweden, höjd ca 42,5 cm

Keramik/Porslin

Budhistorik (12 bud)
3379400
850
3379484
3379400
750
3379483
700
3379400
650

Slutpris SEK:
850
86 EUR, 102 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.