Andersson & Johansson Höganäs golvvas

474490

ANDERSSON & JOHANSSON, golvvas, bemålat lergods, Höganäs, 1900-talets första hälft, orientalisk dekor, troligen Mette Doller (dekor), signerad AJ HÖGANÄS EI 943 (drejare Erik Ivarsson) HANDMADE in Sweden, höjd ca 42,5 cm

Keramik/Porslin

Monter 10

Budhistorik (12 bud)
3379400
850
3379484
3379400
750
3379483
700
3379400
650

Slutpris SEK:
850
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 260 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer