Tallrikar Kina 1700-tal sommar

474488

TALLRIKAR, 3 st, porslin, Kina, 1700-tal, dekor i underglasyrblått, diameter ca 23 cm

Nagg, tillverkningsdefekter

Orientaliskt, Porslin, Specialauktion

Monter 11

Budhistorik (15 bud)
3380405
900
3380208
850
3380066
3380207
3380066
750

Slutpris SEK:
900
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 260 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer