Tallrikar Kina 1700-tal sommar

474488

TALLRIKAR, 3 st, porslin, Kina, 1700-tal, dekor i underglasyrblått, diameter ca 23 cm

Nagg, tillverkningsdefekter

Orientaliskt, Porslin, Specialauktion

Monter 11

Budhistorik (15 bud)
3380405
900
3380208
850
3380066
3380207
3380066
750

Slutpris SEK:
900
91 EUR, 108 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.