Tallrikar 1700-tal Kina sommar

474476

TALLRIKAR, 4 st., porslin, Kina, 1700-tal, famille rose, varierande dekor av blommor i emaljfärger, 2 djupa samt 2 tallrikar, diameter ca 22,5-23 cm

Nagg, tillverkningsdefekter

Orientaliskt, Porslin, Specialauktion

Budhistorik (9 bud)
3380067
1 300
3374151
3374151
3372353
3372353
700

Slutpris SEK:
1 300
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 260 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer