Tallrikar 1700-tal Kina sommar

474476

TALLRIKAR, 4 st., porslin, Kina, 1700-tal, famille rose, varierande dekor av blommor i emaljfärger, 2 djupa samt 2 tallrikar, diameter ca 22,5-23 cm

Nagg, tillverkningsdefekter

Orientaliskt, Porslin, Specialauktion

Budhistorik (9 bud)
3380067
1 300
3374151
3374151
3372353
3372353
700

Slutpris SEK:
1 300
131 EUR, 156 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.