Tallrikar 1700-tal Kina

474472

TALLRIKAR, 2+2, porslin, Kina, 1700-tal, famille rose, varierande dekor av blommor i emaljfärger, diameter ca 22,5-23 cm

Lagningar, nagg

Orientaliskt, Porslin

Monter 12

Tallrikar 1700-tal Kina

Budhistorik (42 bud)
3380496
4 600
3380485
4 400
3380494
4 400
3380485
4 200
3380492
4 200

Slutpris SEK:
4 600
464 EUR, 551 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.