Tallrikar 1700-tal Kina

474472

TALLRIKAR, 2+2, porslin, Kina, 1700-tal, famille rose, varierande dekor av blommor i emaljfärger, diameter ca 22,5-23 cm

Lagningar, nagg

Orientaliskt, Porslin

Monter 12

Tallrikar 1700-tal Kina

Budhistorik (42 bud)
3380496
4 600
3380485
4 400
3380494
4 400
3380485
4 200
3380492
4 200

Slutpris SEK:
4 600
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 260 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer