Uppläggningsfat Kina 18/1700-tal sommar

474470

UPPLÄGGNINGSFAT, 2 st., porslin, Kina, 17/1800-tal, olika dekorer i underglasyrblått, längd ca 37-41 cm

Smärre nagg samt bränningsdefekter

Orientaliskt, Porslin, Specialauktion

Monter 11

Budhistorik (19 bud)
3380204
3380198
3 800
3380203
3 800
3380198
3 600
3380061
3 400

Slutpris SEK:
404 EUR, 479 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.