Uppläggningsfat Kina 18/1700-tal sommar

474470

UPPLÄGGNINGSFAT, 2 st., porslin, Kina, 17/1800-tal, olika dekorer i underglasyrblått, längd ca 37-41 cm

Smärre nagg samt bränningsdefekter

Orientaliskt, Porslin, Specialauktion

Monter 11

Budhistorik (19 bud)
3380204
3380198
3 800
3380203
3 800
3380198
3 600
3380061
3 400

Slutpris SEK:
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 260 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer