Bordspendyl senempire

474447

BORDSPENDYL, 1800-talets mitt, senempire, brons, förgylld och patinerad, krönt av häst, sockel fanérad i valnöt, glaskupa, höjd ca 44, 26x10, mått med sockel och kupa höjd ca 53, 29x15 cm

Kupan med smärre nagg, sockeln med enstaka fanérbortfall, nyckel saknas

Klockor/Ur

Rum 7

Bordspendyl senempire

Budhistorik (9 bud)
3379977
3379972
3 800
3379969
3 600
3379449
2 400
3377878

Slutpris SEK:
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 420 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer