Golvlampa 1900-talets andra hälft

474435

GOLVLAMPA, med svängd arm, 1900-talets andra hälft, gulmetall, skärm klädd i Josef Franks "Baranquilla, vit" (linne), höjd inkl skärm ca 141 cm
HISTORIK: Mönstret "Baranquilla" ritades 1943-45, under Josef Franks tid i New York.

Slitage

Belysning, Golvlampor

Rum 3

Budhistorik (20 bud)
3385102
3385100
2 800
3385099
2 600
3385098
2 400
3385097

Slutpris SEK:
303 EUR, 359 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.