Golvlampa 1900-talets andra hälft

474435

GOLVLAMPA, med svängd arm, 1900-talets andra hälft, gulmetall, skärm klädd i Josef Franks "Baranquilla, vit" (linne), höjd inkl skärm ca 141 cm
HISTORIK: Mönstret "Baranquilla" ritades 1943-45, under Josef Franks tid i New York.

Slitage

Belysning, Golvlampor

Rum 3

Budhistorik (20 bud)
3385102
3385100
2 800
3385099
2 600
3385098
2 400
3385097

Slutpris SEK:
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer