Ljusstakar 1700-tal Frankrike

474422

LJUSSTAKAR, 1 par, 1700-talets slut, Frankrike, brännförgylld brons, kolonn i svart marmor, ljushållare uppburen av puttis, höjd ca 40 cm

Senare ljusmanchetter

Metall, Belysning

Kundcenter

Ljusstakar 1700-tal Frankrike

Budhistorik (6 bud)
3379798
20 000
3377599
18 500
3371382
18 000
3370163
16 000
3370154
4 200

Slutpris SEK:
20 000
Utropspris SEK:
30 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer