Carl Malmsten Skedblad stolar sommar

474420

CARL MALMSTEN, "Skedblad", stolar, 1 par, brunlaserad massiv furu, formgivna 1931, brännmärkta med CM-monogrammet, höjd ca 90, sitthöjd 44 cm

Slitage, märken/repor, något ostadiga

Möbler, Stolar, Specialauktion

Hylla 10

Budhistorik (3 bud)

3370716
5 400
3377004
5 200
3370716

Slutpris SEK:
5 400
544 EUR, 618 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.