Kista 1800-tal

474365

KISTA, massiv ek, daterad 1802, imitationsmåleri i grönt, polykrom dekor av blommor, beslag och draghandtag i smide, inredd med läddika, höjd ca 67, 144x62 cm, nyckel finns att avhämta vid Utlämningen

Slitage, sprickor

Ändringar/tillägg
Nyckel finns för avhämtning i Utlämningen

Diverse, Allmoge

Rum 22

Kista 1800-tal

Budhistorik (2 bud)

3379386
3370209

Slutpris SEK:
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 710 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer