Matgrupp gustaviansk stil

474355

MATGRUPP, 7 dlr., 1900-talets mitt, gustaviansk stil, mahognyfanér, betående av 6 st. stolar och ett matbord, bord med benavslut i mässing, 3 iläggsskivor á 40 cm, bordets höjd ca 72, diameter 108, stolarnas sitthöjd 46 cm

Bruksslitage, skiva med smärre repor

Möbler, Matsalsmöbler

Rum 8

Matgrupp gustaviansk stil

Budhistorik (2 bud)

3377851
3373356

Slutpris SEK:
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 710 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer