Sked 1600-tal silver

474329

SKED, sk brännvinssked, silver, 1600-tal, ej identifierade stämplar, åldermansranka, plant konturerat skaft med kerubknopp, ovalt blad med graverad dekor, längd 13 cm, vikt 35 gram

Silver

Monter 20

Sked 1600-tal silver

Budhistorik (10 bud)
3392589
4 600
3392818
4 600
3392589
4 200
3390779
3390779
3 800

Slutpris SEK:
4 600
441 EUR, 518 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 200 kr.