Vaser patinerad metall

474326

VASER, 2 st, troligtvis Kina, omkring 1900, patinerad och förgylld, metall, reliefdekor med blommor på grenar, sigillmärke i botten, höjd 17,5 cm

Bruksslitage

Orientaliskt, Konsthantverk

Monter 4

Vaser patinerad metall

Budhistorik (13 bud)
3377766
1 600
3377317
3377765
1 400
3377317
1 300
3377763

Slutpris SEK:
1 600
161 EUR, 192 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.