Matbord senempire

474281

MATBORD, mahogny, 1800-tal, senempire, östersjöarbete, med 4 ofanerade iläggsskivor ā 49 cm vardera, höjd ca 73, diameter 137 cm

PROVENIENS: Biby Fideikommiss, Gillberga socken, Södermanlands län

Ytskador, sprickor, löst extraben medföljer

Möbler, Matbord

Rum 3

Matbord senempire

Budhistorik (14 bud)
3379016
4 600
3379011
3379009
3 600
3378996
3378991
2 800

Slutpris SEK:
4 600
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 710 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer