Saltspadar silver Sverige Finland 1800-tal

474277

SALTSPADAR / SALTSKEDAR, silver, 2+2 st., Gustaf Folcker 1831, helförgyllda, längd 9 cm, Finland 1860, längd 10 cm, vikt 36 gram

Silver

Budhistorik (13 bud)
3391839
900
3391638
850
3391187
3391187
700
3386715
650

Slutpris SEK:
900
91 EUR, 103 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.