Saltspadar silver Sverige Finland 1800-tal

474277

SALTSPADAR / SALTSKEDAR, silver, 2+2 st., Gustaf Folcker 1831, helförgyllda, längd 9 cm, Finland 1860, längd 10 cm, vikt 36 gram

Silver

Budhistorik (13 bud)
3391839
900
3391638
850
3391187
3391187
700
3386715
650

Slutpris SEK:
900
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 130 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer