Bokskåp i nyrenässans

474273

BOKSKÅP, 2 delat, nyrenässans, 1800-talets slut, fanérad mahogny, blindträ i furu, invändigt med 4 hyllplan, beslag i mässing, krön med träskuren dekor, höjd 242, 96x54 cm

Fanérskador och bruksslitge, smärre stötskador

Ändringar/tillägg
Nyckel finns att avhämta vid Utlämningen

Möbler, Skåp, byråer

Bokskåp i nyrenässans

Budhistorik (11 bud)
3377847
3 200
3375488
3377844
3375488
2 800
3377843
2 600

Slutpris SEK:
3 200
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 710 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer