Adelsteen Normann oljemålning sommar

474267

ADELSTEEN NORMANN (Norge, 1848-1918): Skepp på öppet hav, signerad och daterad -97, olja på duk, ca 62x95 cm

Konst, Äldre måleri, Specialauktion

Rum 5

Budhistorik (6 bud)
3377828
6 000
3376222
5 200
3373071
4 800
3372874
4 600
3369027

Slutpris SEK:
6 000
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 710 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer