Urna Japan

474266

URNA, porslin, Japan, omkring 1900, satsuma, dekor i guld av figurscener, genombrutet lock krönt av fohund, höjd ca 64 cm

Lagningar, sprickor, fohunden med skador

Orientaliskt, Skulptur

Urna Japan

Budhistorik (9 bud)
3378927
900
3378926
850
3378922
3378922
750
3378919
700

Slutpris SEK:
900
91 EUR, 108 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.