Urna Japan

474266

URNA, porslin, Japan, omkring 1900, satsuma, dekor i guld av figurscener, genombrutet lock krönt av fohund, höjd ca 64 cm

Lagningar, sprickor, fohunden med skador

Orientaliskt, Skulptur

Urna Japan

Budhistorik (9 bud)
3378927
900
3378926
850
3378922
3378922
750
3378919
700

Slutpris SEK:
900
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer