Nanna Ditzel för Georg Jensen armband

474264

NANNA DITZEL, armband, sterlingsilver, 1950-tal, formgivet av Nanna Ditzel, stämplat "NJD Sterling Denmark Georg Jensen 124", längd 20 cm, vikt ca 62 g

Ytrepor

Guld/Smycken

Budhistorik (20 bud)
3378653
6 600
3378651
6 400
3378635
6 200
3378648
6 000
3378635
5 800

Slutpris SEK:
6 600
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 260 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer